RESULTS - Grappling Games Nashville Pro Championships - 3/03/2018

PHOTOS

Photos by MMAWIN.com

Videos by MMAWIN.com

RESULTS

PRO MATCHES LINE-UP:

​​

  1. Kaylee O'Neal (Gracie Barra Murfreesboro) vs. Alexandra Erb (Harris Holt Martial Arts Academy)

  2. Mariana Bowen (Bowen Combative Arts Academy - Team Zenith) vs. Brooks Kopp (UFC Gym - CheckMat)

  3. Rocky Davis (Team Zenith - TBJJA) vs. Isaac Ortiz (Jitsu Nation - Luiz Palhares)

  4. Ashton Newbern (Jiu Jitsu Nation - Luiz Palhares) vs. Logan Saller (Gracie Barra - Samuel Braga)

  5. Josiah Mok (Profectus Jiu Jitsu - Luiz Palhares) vs. Zlatko Skuljan (SSF)

  6. Dallas Wofford (Team Zenith - Bowen Combative Arts Academy) vs. Levi Mayfield (Gracie Barra Clarksville)

  7. Sean Davé (Artista BJJ - Atos) vs. Austin Wright (HICS MMA - Team Shawn Hammonds)

  8. Efraim Zeferino (Gracie Barra Murfreesboro) vs. Chance Gilbride (Agoge Combatives)

  9. Michelin Villalobos (Gracie Barra Clarksville) vs. Brian Knick (Jits Squad - Cate BJJ)

  10. Justin Huff (Gracie Barra Murfreesboro) vs. Donovan Salvato (Phoenix MMA)

  11. Adrian Thomas (SSF Submission Academy) vs. David Barnes (Memphis Judo & Jiujitsu - Marcelo Garcia)

  12. Joseph Merwin (Team Zenith - Bowen Combative Arts Academy) vs. Manny Garcia (HICS MMA - Team Shawn Hammonds)

  13. Miles Kirby (Profectus Jiu Jitsu - Luiz Palhares) vs. Lance Lawrence (Gracie Jiu Jitsu of Kentucky)

  14. Efrain Rodriguez (Gracie Barra Murfreesboro) vs. Billy Edelen (Derby City MMA - Team Shawn Hammonds)

  15. Sean Patton (UFC Gym Hendersonville - CheckMat) vs. DJ Mackie (Jits Squad - Cate BJJ)

  16. Fayyaz Akbari (Profectus Jiu Jitsu - Luiz Palhares) vs. Jerry Baker (Team Zenith)

  17. Samantha Gesel (Profectus Jiu Jitsu - Luiz Palhares) vs. Danyce Rodriguez (Gracie Barra Murfreesboro)

  18. Jeovany Ortiz (Jiu Jitsu Nation - Luiz Palhares) vs. Elijah Carlton (Agoge Combatives)

  19. Zevon Durham (Team Zenith) vs. Clay Haywood (Team Shawn Hammonds - Nashville MMA)

  20. Bryan Tidwell (Team Shawn Hammonds - Nashville MMA) vs. Emilio Alex Hernandez (Team Zenith - TBJJA)

  21. Philip Raby (Maverick Training Center - Atos) vs. Breck Still (Gracie Barra)

  22. Antonio Carlos (Checkmat) vs. Chad Fields (Team Roberto Traven)

  23. Joseph Baize (Team Shawn Hammonds) vs. Jay Wadsworth (Kinetix Combat Sports - BJJ Revolution Team)

  24. Jason Matherley (The Academy - Team Shawn Hammonds) vs. Donnie Bowen (Team Zenith - Bowen Combative Arts Academy

© 2018 GRAPPLING GAMES. All rights reserved.